Wkładki urologiczne dla mężczyzn – jak wyglądają i kiedy je stosować?

0
488

Problem z nietrzymaniem moczu dotyczy zarówno kobiet i mężczyzn, chociaż u panów występuje rzadziej. Jednak w drogeriach i aptekach można zakupić specjalne wkładki urologiczne dla kobiet i mężczyzn. Różnią się one budową, ponieważ dostosowane do anatomii ciała i potrzeb ze względu na płeć. Pomagają jednak w rozwiązaniu problemu z wilgocią i nieprzyjemnym zapachem w momencie nietrzymania moczu.

Wkładki urologiczne dla mężczyzn – kiedy je stosować?

Wkładki urologiczne to produkty dedykowane dla osób z problemem nietrzymania moczu. Nadają się także dla osób aktywnych. Mają zapewniać komfort w codziennych czynnościach i dyskrecję. W przypadku mężczyzn wkładki są przeznaczone dla problemów z kropelkowym, lekkim oraz średnim nietrzymaniem moczu. Nie będą wystarczające, jeśli występuje pełny brak kontroli nad trzymaniem moczu i poważne zaburzenia funkcjonowania zwieracza moczowego.

Wkładki są łatwo dostępne i niedrogie, a kupić je można w drogeriach i aptekach. Mają różą chłonność i wielkość, by odpowiadać, jak najlepiej różnorodnym potrzebom chorych osób. Warto przed zakupem jednak skonsultować się z lekarzem w celu oceny stopnia nietrzymania moczu.

Jak wyglądają wkładki urologiczne dla mężczyzn?

Wkładki urologiczne dla mężczyzn przypominają dedykowane kobietom podpaski czy wkładki higieniczne. W działach z artykułami higienicznymi możemy je właśnie odnaleźć w drogeriach.

Podobieństwo opiera się głównie na sposobie zakładania wkładki. Należy ją przykleić tak samo, jak podpaskę stroną klejąco do bielizny. Męskie wkładki występują w dwóch kształtach – pierwszy jest szeroki w miejscu pośladków i węższy w kierunku podstawy męskości, a drugi jest zwinięty po bokach. Dodatkowo, oba typy mają osłonki boczne dla większej ochrony przed wilgocią oraz zabezpieczeniem przed wyciekami.

Typ pierwszy przeznaczony jest przede wszystkim dla panów z kropelkowym i lekkim nietrzymaniem moczu. Z kolei drugi rodzaj będzie odpowiedni w przypadku średniej inkontynencji.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.