Jakie działanie ma kolagen?

0
215

Zdrowy wygląd skóry pozbawionej zmarszczek i cellulitu to marzenie wielu kobiet. Pragną one czuć się zadbane i przez to pewne siebie. Skóra pielęgnacji zewnętrznej oraz wewnętrznej, aby móc zachować swój estetyczny wygląd. Dieta, tryb życia oraz stres mają silny wpływ na wygląd nie tylko skóry, ale także włosów i paznokci. Jedną z przyczyn problemów z jędrnością i elastycznością tkanki skórnej może być niedobór kolagenu. 

W jaki sposób działa kolagen?

Kolagen pełni funkcje budulcowe w wielu tkankach organizmu. Tworzy on strukturę zębów, ścięgien, rogówki oka czy naczyń krwionośnych. Białko to ma także wpływ między innymi na skórę, powodując jej odpowiednią elastyczność i gładkość. Z tego powodu określany jest mianem eliksiru młodości.

Niestety zdolność produkowania kolagenu przez organizm spada wraz z wiekiem. Jest to proces naturalny i bardzo często związany z czynnikami genetycznymi. Preparaty w proszku zawierające kolagen z witaminami stanowią doskonałe źródło uzupełniające niedobory białka kolagenowego w organizmie.

Objawy niedoboru a suplementacja kolagenu

Szkodliwe czynniki takie jak: promieniowanie UV, stres, toksyny, nieodpowiednia diet oraz zanieczyszczone powietrze mogą przyczyniać się do obniżonej zdolności organizmu do produkcji białka budulcowego, jakim jest kolagen. Niekiedy efekt ten można zauważyć już u osób poniżej 30-stego roku życia. Cellulit, czyli tzw. pomarańczowa skóra jest problemem bardzo wielu kobiet.

Obniżona elastyczność skóry oraz jej niejednolita struktura (cellulit) mogą być związane z niedoborem między innymi kolagenu. Łamliwość i nadmierne wypadanie włosów to także efekty związane ze złą kondycją naskórka.

Starzenie się skóry i powstawanie zmarszczek jest efektem nieuchronnym, pojawiającym się wraz z wiekiem. Nie zmienia to jednak faktu, że warto zadbać o właściwą regenerację tkanki skórnej poprzez suplementację wewnętrzną. Pozytywne efekty picia kolagenu warto także wzmocnić zdrową dietą i aktywnością fizyczną dostosowaną do wieku i kondycji.

Warto zauważyć, że zadbany wygląd zewnętrzny jest źródłem pewności siebie i wiary we własne możliwości, dlatego warto zatroszczyć się o niego już teraz.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.