Jednym z najtrwalszych rodzajów stylizacji paznokci są hybrydy. Są one odporne na uszkodzenia mechaniczne, ponieważ lakiery utwardzane są pod lampą UV lub LED. Ich formuła sprawia, że lakier wtapia się w strukturę paznokcia, szczelnie przylegając do jego powierzchni. Jednak na trwałość efektu wpływa wiele czynników, z czego na wiele z nich mamy wpływ.
Najistotniejsza jest natura
Hybrydy zapewniają wiele możliwości, ale nie są odpowiednie dla każdego. Decyduje o tym kondycja naturalnej płytki paznokci. Słabe, kruche i z tendencją do rozdwajania się paznokcie nie stanowią dobre bazy dla hybryd. Trzeba pamiętać, że manicure hybrydowy jest obciążający dla paznokci – zdrowe i zadbane paznokcie będą potrzebowały porządnej regeneracji, a co dopiero delikatne. Lakiery hybrydowe w przypadku słabych paznokci mogą powodować ich przesuszenie.
Pierwszym krokiem jest przygotowanie
Trwały i estetyczny manicure hybrydowy uzyskamy na odpowiednio przygotowanej wcześniej płytce. Proces ten jest wieloetapowy w przeciwieństwie do zwykłych lakierów. Płytka musi zostać spiłowana, zmatowiona, a skórki dokładnie odsunięte lub wycięte. Poza tym, konieczne jest oczyszczenie i odtłuszczenie powierzchni. W ten sposób lakiery hybrydowe będą dobrze przylegać do płytki i powietrze nie dostanie się pomiędzy warstwy.
Ubezpieczaj wszystkie brzegi
Nie należy zostawiać możliwości przedostania się powietrza pod warstwę lakieru, bo to spowoduje nierówności i odchodzenie lakieru od płytki. Z tego powodu ważne jest, by nakładać uważnie lakier i nie rozlewać go na skórki, a dodatkowo zabezpieczyć także wolny brzeg warstwą produktu.
Lakier to kluczowy czynnik – dbaj o niego
W każdej stylizacji paznokcie znaczenie ma jakość produktów. Słabe produkty to także kiepski efekt. Jednak zdarza się, że przy naprawdę dobrych lakierach stylizacja nie wychodzi – może to wynikać z braku umiejętności, złego przygotowania do zabiegu lub nieodpowiedniego przechowywania lakierów.
Lakiery hybrydowe tak, jak i klasyczne lakiery nie lubią się ze zbyt dużą ilością powietrza, dlatego należy ograniczyć maksymalnie kontakt substancji z powietrzem. Nie należy trzymać zbyt długo otwartych lakierów przy malowaniu. Nie mogą one być przechowywane w miejscach ciepłych i nasłonecznionych.