Gdzie zaopatrzyć się w urządzenia stomatologiczne dla gabinetu?

0
459

Odpowiedni wybór sklepu stomatologicznego to nie lada problem dla dentysty. Hurtownie stomatologiczne prześcigają się w swoich promocjach, nowościach i darmowych dostawach. Warto zastanowić się czy lepiej kupić materiały w wielkiej hurtowni stomatologicznej poprzez stronę internetową czy też lokalnie w mniejszym sklepie dentystycznym. 

  1. Czym kierować się przy wyborze sklepu stomatologicznego?
  2. Jakie urządzenia w gabinecie stomatologicznym są niezbędne?

Czym kierować się przy wyborze sklepu stomatologicznego?

Przy wyborze odpowiedniego dostawcy materiałów i sprzętu dentystycznego trzeba mieć na uwadze kilka ważnych kwestii.

Przede wszystkim warto sprawdzić czy sklep stomatologiczny jest godny zaufania. Możemy to sprawdzić czytając opinie, przeglądając media społecznościowe lub po krótkiej rozmowie telefonicznej. Jeśli szukamy sklepu stomatologicznego online warto wejść w zakładkę kontakt i sprawdzić czy jest tam podany adres siedziby i dane przedsiębiorstwa takie jak NIP czy Regon.

Gdy potwierdzimy wiarygodność sklepu dentystycznego, sprawdźmy jego asortyment. Kompleksowy asortyment od wierteł stomatologicznych przez kompozyty światłoutwardzalne po masy wyciskowe, daje nam pewność, że wszystko załatwimy w jednym miejscu. Pozwoli nam to zaoszczędzić czas i nerwy.

Jakże ważnym czynnikiem w naszym życiu jest cena. Choć teoretycznie w internetowych sklepach stomatologicznych ceny powinny być podobne, warto sprawdzić nasz standardowy koszyk produktów w różnych hurtowniach.

Ważna jest również profesjonalna obsługa, która doradzi nam jakie materiały mogą pomóc w pracy w jamie ustnej pacjenta.

Jakie urządzenia w gabinecie stomatologicznym są niezbędne?

Technologia w stomatologii rozwija się z prędkością światła. Nie ma miesiąca z kolejną ciekawą premierą nowoczesnego urządzenia stomatologicznego. Sercem każdego gabinetu jest unit stomatologiczny. Fotel wymaga podłączenia kompresora stomatologicznego. Dzięki temu wszystkie końcówki stomatologiczne takie jak:

  • Turbiny
  • Kątnice
  • Prostnice

Każda końcówka wymaga odpowiedniego wiertła, w zależności od wykonywanego opracowywania zęba.

Jeśli stomatolog zajmuje się również leczeniem endodontycznym, niezbędne będą dla niego pilniki maszynowe, Protaper Gold czy Protaper Next. Do mierzenie długości kanału zęba niezbędny jest endometr. Natomiast aby wypełnić kanały płynną gutaperką można wykorzystać urządzenia na przykład specjalny pistolet do wypełniania płynną gutaperką SuperEndo α2.  Dużym ułatwieniem jest również posiadanie lup stomatologicznych czy mikroskopu.

Większość małych urządzeń i materiałów wielokrotnego użytku trzeba wysterylizować w autoklawie. Do dezynfekcji służą również myjki ultradźwiękowe.

Jednym z najpopularniejszych zabiegów w gabinecie stomatologicznym jest scalling czyli piaskowanie zębów. Robi się go za pomocą piaskarki stomatologicznej, która pod wpływem powietrza z dużą siła wypuszcza specjalny piasek stomatologiczny wraz z drobinkami wody to połączenie pozwala oczyścić zęby z kamienia.

Coraz większą popularnością cieszą się kamery i skanery wewnątrzustne. Te małe urządzenia pozwalają obrazować całą jamę ustną. Wykonywać zdjęcia w wysokiej rozdzielczości i tworzyć wirtualne modele szczęki i żuchwy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.