Czym jest orotodoncja? 

0
304

Ortodoncja jest częścią stomatologii, skupia się na wadach zgryzu oraz różnego rodzaju wadach szczękowych. Leczenie jest wykonywane ze względów estetycznych oraz profilaktycznych. Zazwyczaj problemy natury ortodontycznej dotyczą dzieci, u których uzębienie mleczne jest wymieniane na uzębienie stałe. Niestety zaniedbania w wieku dziecięcym w kwestiach związanych z profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem wad zębowych skutkują tym, że w wieku dorosłym problemy mogą być nasilone.

Jakie usługi oferuje gabinet ortodontyczny? 

Najpopularniejszą metodą leczenia wad zębowych oraz wad zgryzu są aparaty ortodontyczne.
Najpopularniejszy podział aparatów ortodontycznych wyróżnia aparaty ruchome oraz aparaty stałe. Aparaty ruchome są bardzo wygodne, gdyż można je wyjmować na określony czas np. do mycia zębów lub jedzenia. Szczególnie dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszą się tak zwane przeźroczyste aparaty nakładkowe, które są niemal niewidoczne podczas noszenia i dodatkowo można je zdjąć w razie potrzeby. Jednocześnie niezmiennie sprawdzoną i skuteczną metodą są aparaty stałe mocowane na określony czas do zębów za pomocą zamków ortodontycznych.

Przedstawiając ofertę gabinetów ortodontycznych posłużymy się gabinetem: ortodontica.pl – profesjonalna ortodoncja Kraków. Jest to gabinet specjalistyczny o stosunkowo szerokiej ofercie w zakresie aparatów ortodontycznych w związku z czym poniżej przybliżamy kilka przykładowych usług, jakie są oferowane pacjentom:

  • aparaty wyjmowane (umożliwiają poszerzanie łuków i przesuwanie zębów)
  • aparaty czynnościowe (mające na celu „aktywacje” wzrostu żuchwy)
  • aparaty stałe (umożliwiają przesuwanie zębów, dostępne są w następujących wersjach: metalowe, ceramiczne lub szafirowe)
  • implanty ortodontyczne (służą przesowaniu, skracaniu oraz prostowaniu przechylonych zębów)
  • implanty BENEFIT (są zakładane na podniebieniu)
  • minipłytki ortodontyczne (minipłytki zakładane tymczasowo na zębach umożliwiają przede wszystkim leczenie dzieci z wadami doprzednimi, chociaż są stosowane również u dorosłych)
  • system ORTHOCAPS (niewidoczne i zdjemowane szyny służące do leczenia łagodnych wad zgryzu)